Sportas

Svarbiausia informacija dėl COVID-19

Atnaujinta: 2021 10 04

Aktualūs klausimai apie sportą 

Vyriausybės sprendimu nuo liepos 1 d. šalyje skelbiama valstybės lygio ekstremalioji situacija.

***

Nuo rugsėjo 13 d. sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų paslaugos gali būti teikiamos tik lankytojams, turintiems Galimybių pasus. 

***

Aukšto meistriškumo sporto varžybų bei kitų sporto renginių organizavimui taikomos tokios pat sąlygos, kaip ir visiems renginiams organizuoti. Su valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu Dėl renginių organizavimo būtinų sąlygų galima susipažinti čia. ir čia.

Nuo rugsėjo 13 d. nereikalaujant Galimybių paso atvirose erdvėse gali būti rengiami sporto renginiai, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių. 

***

Kas yra aukšto meistriškumo sportas?

Pagal dabartinį LR Sporto įstatymą, aukšto meistriškumo sportu laikoma sportinė veikla, kai sportininkai rengiasi varžyboms, kurios įeina į nacionalinių ir tarptautinių sporto šakos federacijų varžybų sistemą.

Kuris sportininkas ar komanda laikomi aukšto meistriškumo, nustato sporto šakų federacijos, tvirtindamos pasirengimo įvairioms varžyboms atrankos sistemą, sudarydamos rinktinių sąrašus ir pan.

Aukšto meistriškumo sportininko statusas nepriklauso nuo jo amžiaus, jis sietinas su fizinio pasirengimo lygiu, todėl skirtingose sporto šakose gali apimti labai skirtingas amžiaus kategorijas (pvz., gimnastikai, plaukimui būdinga ypač jauno amžiaus sportininkų rengimasis ir dalyvavimas varžybose, o kitose, pvz., irklavime, sunkiojoje atletikoje ir pan., aukščiausi rezultatai pasiekimai vėliau).

 

Aukšto meistriškumo sportininkams, kurie dėl pandemijos negalėjo dalyvauti atidėtose olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, bus ir toliau mokama valstybės stipendija. Tai numato Seimo priimta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengta Sporto įstatymo pataisa.


Svarbiausia, patikrinta ir oficiali informacija apie koronavirusą Lietuvoje